Dzień Babci i Dziadka w Gminie Perzów

Dzień Babci i Dziadka w gminie Perzów obchodzono szczególnie uroczyście.
 Dzieci z Przedszkola w Perzowie przygotowały dla swoich dziadków piękną część artystyczną. Specjalnie dla nich zaprezentowały swoje wokalne i recytatorskie zdolności na dużej scenie w Gminnym Ośrodku Kultury. Dodatkową atrakcją była specjalnie przygotowana na ta okazje wystawa zdjęć pt. „Zdjęcie z babcia i dziadkiem” prezentująca przedszkolaków oraz ich dziadków. Dziadkowie byli zachwyceni. Po części artystycznej dziadkowie mieli możliwość miło spędzić czas, przy kawie i domowym cieście przygotowanym przez rodziców.
W Zespole Szkół w Trębaczowie uczniowie klas I-III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowali spektakl słowno-muzyczny.  Dziadkowie rozmawiali z wnukami opowiadając o swoich czasach młodości. Uczniowie dedykowali dziadkom piosenki „Kochamy Was”, „Babcia i Dziadek”.  Była gorąca zumba, rozbawiające towarzystwo skecze w wykonaniu najmłodszych oraz najpiękniejsze od serca płynące życzenia. Na zakończenie dzieci uroczyście zaśpiewały swoim babciom i dziadkom „Sto lat!”
Spotkanie noworoczne połączone z Dniem Babci i Dziadka zorganizowali również seniorzy ZERiI Koła Perzów. Wzięło w nim udział 79 osób: emeryci, osoby niezrzeszone oraz zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez ks. Pawła Świątka, proboszcza parafii Słupia pod Bralinem. Życzenia emerytom składały: Wójt gminy Perzów Danuta Froń, sekretarz Weronika Urbańska oraz przewodniczącą perzowskiego Koła Emerytów Krystyna Zapolna. W części artystycznej zaprezentował się Zespół Perzowianie. O muzykę do tańca zadbał DJ, który bawił wszystkich również wesołymi żartami i dowcipami. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych w radosnej i miłej atmosferze.

Dzień Babci i Dziadka Dzieci z Przedszkola w Perzowie Dzień Babci i Dziadka Dzieci z Przedszkola w Perzowie 1